Wybory w Gminie Grajewo?

Witam, dlaczego miasto aż całe huczy o kandydatach, a w gminie Grajewo CISZA? Nikt nie zna kandydatów na wójta, radnych gminy, gdzie informacje?

Jeżeli takie info zostanie później ogłoszone tym lepiej dla starych radnych którzy kandydują .

Boją się rolników.

Dodam kilka ciekawych informacji odnosnie kandydata na wójta gminy Grajewo /../

Stary układ PSL-owski drży w posadach. Czas na zmiany w gminie. /

Wójt w ubiegłych wyborach mówił, że startuje ostatni raz?

Szkoda ze nie umieszczacie merytorycznego komentarza, który nawet nie zawierał nazwisk, nikogo nie obrażał. Żałosne.

Tacy są zaangażowani widać nic się nie dzieje .

Miejcie na uwadze jednak to, że lepsze jest wrogiem dobrego.

Może już by wystarczyło 30 lat jednopanującego i jego świty, a w urzędzie i jednostkach podległych zatrudnione same rodziny, a zwłaszcza jedna i to na stanowiskach kierowniczych. Czas w końcu na młodą krew i świeże powietrze, czas na miejsca pracy dla młodych po studiach i zwrócenie uwagi na nich, a nie na 70+.

Na wójta wiadomo że dwóch kandydatów? Do rady hmmmm niewiadomo nie ujawniają się

Wiadomo za to ,czyja żona załatwiła ścieżkę do Koszarówki.

do Oliwa do ognia
Dlaczego nie podajesz tych informacji- może one wpłyną na wyborców.
Ta gmina to zaścianek.

Bardzo Dobry temat. Były plotki że Pani, że Kobieta kandydować będzie też? Ale chyba bujda.

Tak, dokładnie tak było, ostatni, ostatni, wszyscy zawsze ostatni raz.

Po co tak naprawdę tym wszystkim kandydatom wyborcy? Tylko same problemy z tymi wyborcami, czy nie lepiej byłoby aby sami kandydaci wybrali się miedzy sobą, w towarzystwie czy w rodzinie, ewentualnie sierotka wyciągnęłaby kogoś z walizki.

A co wam przeszkadza teraźniejszy wojt ? Żeby nie jego działania i pracowników nasza gmina by nie była taka piękna.Czy widzcie ile się dzieje na jej ternie ?? Chyba, żadna gmina z naszego powiatu nie jest tak rozwnieta jak Gmina Grajewo. Mądry włodarz to niech działa dalej ma moj głos i mojej rodziny. /A z tego co mi wiadomo drugi kandydat to myśli że będzie siedział w Białymstoku i ludzie za niego wszystko zrobią?/

Dosyć już tych z PSL, trzeba normalnych ludzi strasznie się rozpanoszyli

Gonitwa się zaczęła. Ruszyła walka o stołki. Zdziwienie że niektórzy kandydują, ale największym zdziwieniem " celebrytka" z programu telewizyjnego.

Gdzie jest lista kandydatów na radnych ?

A moich komentarzy nie dodają, ciekawe czemu skoro mamy wolna Polskę

Czy można startować na wójta mając meldunek 90 kilometrów poza gminą?

Nie wiem kto odpowiada za moderacje tego forum, ale żeby nie dało się dodać informacji o kandydatach na wójta to jest jakiś dramat.

Niestety, moje poprzednie posty zostału usnięte zmodyfikowane tak, że nie sposób dowiedzieć się w zasadzie niczego. Ale poniżej spróbuje jeszcze raz

Co mogę powiedzieć o tych wyborach hym i kandydatach a to że jako mieszkaniec nie interesuje mnie czy pan bądź pani ma dzieci męża żonę tylko co ma zamiar zrobić dla nas mieszkańców koncepcję na rozwój naszego miasta dla młodych i starszych to jest ważne nie wylewanie na siebie hejtu tego ostatnimi czasy mieliśmy sporo szacunek i retoryczne dyskusje może debaty to było by coś co pomogło by ludziom wyborze nowej władzy?

No to słucham Pana odnosnie pomysłów na rozwój gminy, które mają kandydaci na Wójta. Jakieś w ogóle się pojawiły?
Ja jednak wolalbym wiedzieć czy np. kandydat nie ma jakiś problemów z prawem, nałogów wpływajacych na jego pracę itd.

I nie nazywajmy hejtem czegoś co tym hejtem nie jest.

Pan Szleter i tylko on . Mało wam PiS narobił bałaganu?

Litości! Nie ma różnicy meldunek. Może być zameldowana kandydatka w Zakopanem i może Kandydować w Gminie Grajewo. Dzisiaj świat jest mały, od lat dojeżdżam do pracy codziennie 130 km w jedną stronę i warto i kwestia przyzwyczajenia. My liczyliśmy całkiem na kobietę:)

A ja uważam, że czas na nowego wojta i wiosenne porządki /. Po za tym może czas zrobić coś dla ludzi, a nie tylko dla swoich :) p.s z tego co wiem można startować tylko z jednego okręgu i z jednej listy, a ktoś tu z naszej gminy wyrwał się na dwa okręgi powiatowe, to jak to jest w końcu? :)

Uważam że trzeba dac szansę młodym Radnym, może w końcu coś zmieni się w Gminie całej, a nie starsze pokolenie zatrzymało się i nie którzy młodzi że im nic nie trzeba, są dzieci, wnuczki, trzeba wszystko zrobić z przyszłością rozwijać wieś/

Tak, rzeczywiscie czas na nowego nie wiedzacego nic o gminie i nie majacego zielonego pojecia na temat takiej pozycji

Zdecydowanie Zmiany! Zdecydowanie Ile można, już kilka lat temu można było zmienić, a wtedy poszło na żyletki u nas na szczęście wszyscy za zmianą i nie jest nas mało.

Warto zmieniać jeśli jest źle ale tu naprawdę jest dobrze, wójt kulturalny. Realizowanych tyle projektów od inwestycji po szkolne.
Wiem że każdy może obiecać gruszki na wierzbie ale niech pomyśli skąd kasę wziąć na to....
Mam nadzieje ze nie będzie się działo u nas to co na mieście.

Do czlonek. Kandydant startujący na Wójta bardzo dobrz zna gminę i mieszkańców poszczególnych wiosek, potrzeby gminy. Po za tym gmina musi się rozwijać i jest potrzebny do tego Nowy Wójt. Nowy Wójt nowe wyzwania. W gminie potrzebne są drogi z powierzchnią asfaltową wszędzie, chodniki, oświetlenia, stypendia dla dzieci uzdolnione sportowo i pod względem nauki, budowa remizy strażackiej wyposażeniem dla mieszkańców gdzie są strażaki bez sprzętu to jest zacofanie,zdobywanie dofinansowania dla KGW i przekazania pomieszczeń z własną Kuchnią , rozwój Klubu Seniora,świetlice dla dzieci powinne być wyposażone czyste i nic nie powinno brakować

Nasza cała miejscowość jest za zmianą A jest nas dużo i nikt nie zastanawia się dosyć już obiecanek i nie dotrzymywania słowa.
Zmiana konieczna i to jak najszybciej

Trzeba tak prowadzić kampanię tak żeby móc swoim kontrkandydatom spojrzecw twarz i podać rękę. Nie wybierajcie tych osób co sieją dezinformacja i obiecują rzeczy nierealne. To co się wyrabia na terenie miasta ne jest dobrm przykładem gdzie się Ci niektórzy kandydaci podzieją po wyborach.

Ciemnogrodzie gminny, chce się wam PISiorów. Zobaczcie jak zdmolowali kraj.

W radzie wiek też 65+ s przydałoby się wietrzenie szafy z naftaliny.

Dlaczego administrator nie wstawia moich postów a jak wstawi to zmodyfikowane ?Brak słów, mamy wolna Polskę czy nie ?kampania trwa i każdy chce mieć coś do powiedzenia ?/

Dwóch kandydatów, super, mam nadzieję że zostanie dalej obecny wójt, dużo zrobił, a zrobi jeszcze więcej. Drugi kandydat, może gdyby coś starał się zrobić dla gminy wcześniej? A on odpuścił, więc niech siedzi tam gdzie jest i postara się coś zrobić dla Biał.......

Tak ogólnie to lepiej sprawdzić Nowego kandydat przez 5 lat i jak nie będzie wywiązywał się z pracy to znajdzie się następny Wójt na nową kadencję.

Spokojnie mieszkańcy wiedzą i widzą co się dzieje w gminie. Każdy ma oczy szeroko otwarte. I głowę na karku napewno rozsądnie oddadzą swój głos i postawią krok dalej

Krytykować każdy potrafi. Budować i rozwijać nieliczni. Obecny Wójt i jego pracownicy to ludzie kompetentni. Ktoś podnosi temat, czas na zmiany. Powiem szczerze, abyśmy nie zatęsknili za obecną rzeczywistością. Zmiany i pracę widać wokół nas. Wierzycie, że przyjdzie magik i zrobi cuda? Alternatywa nie wygląda delikatnie mówiąc obiecująco.

Dodawane są tylko komentarze pochlebiające, nic negatywnego się nie pojawia więc nikt tu zdania swojego mieć nie może jak jest nie sprzyjające wójtowi jak widać, nie pozdrawiam :)

Przy każdej zmianie włodarza stoi za nim kolejka osób, które liczą na stanowiska. Zastanówmy się, czy dobre zmieniać, "na lepsze".

Powiem szczerze że: " i o to chodzi". Tylko zestagnowani, skostniali boją się zmian, boją się ryzyka i w zasadzie boją się Wszystkiego, tkwią latami w skorupie. Zmiany są potrzebne, mówię o różnych płaszczyznach życia.

Czy będzie jakaś debata kandydatów chętnie bym posłuchał argumentów jednego i drugiego kandydata. Tak żeby staneli przed sobą twarzą w twarz I jakie mają pomysły .?

Naprawdę nie panikujmy tak z tą pracą to trochę tak nie jest. Już zaraz wygra kto inny we wtorek a w środę nowi pracownicy, nie :) ludzie dobrze wykonujący swoją pracę od lat czym tu się martwić. Żeby zwolnić kogoś trzeba mieć powody. Owszem zmiany są zawsze, głównie na wyższych stanowiskach.

Gmina Grajewo jest pro Pisowska dlatego wygra nowy wojt. Tylko będzie musiał z Białegostoku dojeżdżać. Ale teraz to nie przeszkodą.

Czy można kandydować nie będąc mieszkańcem? I analogicznie głosować nie będąc mieszkańcem?

Niekoniecznie, wygra ten na którego więcej ludzi realnie ruszy się odda głos, wykonawców tę fatygę a wielu myśli o tym czy tamtym i nie głosuje. Bez realnego działania Nic... Głosujemy! Każdy głos na wagę Złota!

Demolka kraju to jeszcze przed wami

Ja uważam, że obecny wójt bardzo dużo robi w kierunki rozwoju gminy.

Widzę, że kandydat na wójta wyżej dał przykłady tego co chciałby zmienic w gminie. Puste slogany typu: stypendia dla dzieci uzdolnionych, drogi, kostka itd. A może podzieli się z nami pomysłami na uzyskanie na to pieniedzy?

Obecny Wójt...30 lat przy władzy,

Spójrzcie na Gminę Szczuczyn!
Odkąd Burmistrzem został Młody Facet, gmina zmieniła się nie do poznania.

Niech wygra najlepszy!

Ludzie zacznijcie się interesować tym co się dzieje w gminie!

Raczej nie z dotacji rządowej bo to chyba nie ta opcja. On by znalazł za poprzedniej kadencji rządu. Obecny wójt korzystał z dotacji drogi są budowane przy każdej szkole są nowoczesne obiekty sportowe. Pokażcie drugą taka gminę.

PiS już pokazało co potrafi. Afery, złodziejstwo i rodzina bez kompetencji na dobrze płatnych stanowiskach. Nowy kandydat nawet nie przedstawił programu, nie ma kontaktu z mieszkańcami. Chyba na zasadzie "im mniej o mnie wiedzą, tym lepiej".

To jest dramat, że ludzią wystarczy jakis aparatczyk byle by nowe było. Co on sobą reprezentuje? Gdzie był przez ostatnie 4 lata?

W Przechodach jest dwóch kandydatów
P. Kozłowski i P. Dąbrowski . Myśle ze czas na zmianę radnego . A P. Dąbrowskiemu dziękujemy za chodniki drogę we wsi Przechody.

No poległam:) " co on sobą reprezentuje " ha ha, no napewno więcej niż Ty :) Młody człowiek ciągle się kształci rozwija jest Doktorem, Doktorem w stopniu naukowym! To nie byle co człowieku! Poczytaj sobie co trzeba zrobić by taki tytuł osiągnąć i ile to pracy.

Niektórzy naprawdę są niewolnikami systemu.. To co by było gdyby obecny Wójt nie Kandydował po raz enty, ja nie wiem ludzie pampersy by pokładli, chyba pomór by był?

Jak ktoś Tobie doktorat to dobrze.Duzo osób robi sobie taki tytuł.Idzie za tym dużo pracy i trzeba mieć publikacje,ale nie znaczy to że taka osoba jest odpowiednim kandydatem.Trzeba mieć rozeznanie, doswiadczenie umieć
po prostu zarzadzac.Ten wójt tyle zrobił dla gminy i trzymam kciuki za niego ,bo takich ludzi nam trzeba.

No dobrze rozumiem, obecny Wójt zrobił dużo, byłoby straszne nic nie zrobić za taką kasę przez 30 ponad lat. A co byście zrobili gdyby nie Kandydował,?

W Zambrowie jest jedna gmina,a u nas nie wiadomo czemu dwie? Czas je połączyć.Po to są wybory .Nikogo nie trzeba zwalniać.Wystarczy kilka lat ograniczyć zatrudnienie i będą pieniądze na rozwój i inwestycje.Duże pieniądze są wydawane na dublowanie zakładów podległych obu gminą.

Odpowiadając na Twoje pytanie napewno nie głosowałbym na spadochroniarza bez doświadczenia w takich jednostkach.Kandydowali by inni co znają ta prace. Co do kasy to trzeba umieć pozyskać taką kasę a nie wszyscy jednak to potrafia.

. To nie grzech zmienić wójta.

Brawo Roman! I niech tak się stanie!

Porównać można np. gmina Szczuczyn rozwija się, termit zbierają do roku czasu max za darmo nikt nic nie dopłaca tak jak było w tv Suwałki też za darmo nic nie dopłacają, a gmina Grajewo dotację bierze i leży termit od 2-5 lat jeszcze trzeba dopłacić./

Ten "termit" jesteś pewien że za darmo? A jak tak porównujesz to porównaj stawki za śmieci. Na pewno znasz wszystkie.

"Termit", aż sprawdziłem czy od kilkudziesięciu lat źle to nazywam ????

Przestańcie już lepszy jest Kandydant z doktorem niż (osoba ktora chciała startować na Wójta bez wykształcenia to dopiero by wystawiła Gminę na pośmiechowisko). Wygra najlepszy /

Dokładnie, u naszych sąsiadów w Rajgrodzie kandyduje na Burmistrza Pan z Warszawy i nikt nie wnika.

Nie rozumiem zachwytu Szczuczynem , to ciagla ta sama wioska z dwoma ulicami na krzyż, z jednym zakladem wiecej ....

Lolitko, ten "Pan z Warszawy" tylko jeździ autem na warszawskich numerach

"Pan z Warszawy" zamieszkuje w Warszawie. Zresztą mało kto wie jak wygląda, co wydawało by się nieistotne. Co ważniejsze nikt nie wie po co się do Rajgrodu pcha na burmistrza..

Tytuł doktora nie ma nic wspólnego z dobrym gospodarzem, a wręcz przeciwnie raczej szkodzi.
Co do sąsiadów w Rajgrodzie - warszawskie numery tylko głupiec i złośliwy może krytykować. Dla mnie ważne że jest prawnikiem, specjalistą od nieruchomości. Ma własny dom na terenie miasta Rajgród. Wyborcy zdecydują czy potrzebny nowy styl zarządzania czy chcą tkwić nadal w tym co jest.

Stefan proszę zdecyduj się.....Przeczytaj co napisałeś . Mi to obojętne ,ale pomyśl tytuł doktora może zaszkodzić ,ale już specjalista od nieruchomości i ma własny dom na terenie miasta to idealny. Ludzie nie krytykujcie, dajmy szansę Wszystkim. Zawsze jest opcja, że kiedy wybrany kandydat będzie złym gospodarzem trwonił pieniądze itd jest po to Rada Gminy która może coś z tym zrobić np odwołać tak myślę. A zmiany są potrzebne wszędzie, ostatnio nawet bardzo modne w małżeństwach. Pozdrawiam.

Ludzie, mamy dobrego, sprawdzonego gospodarza, a Wy chcecie zmian "tylko dla zmian" ? Nie rozumiem tego. Kandydat który jest dwa, trzy razy w roku w rodzinnej wsi? Już na p.Anders głosowaliście, też była widoczna dwa razy w roku... przed wyborami.

Nowe spojrzenie na pewne sprawy czy konflikty często jest dobrym rozwiązaniem. To, że budowane są drogi, modernizacje czy inwestycje, to żadna łaska. Każdy ale to każdy włodarz to robi. Zmiana Wójta , to nie grzech, to przywilej wyborców. Inna sprawa czy jest odpowiedni następca? Dobrych wyborów życzę.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.