wtorek, 28 maja 2024

Chrzest. Jaka cena?

Witam, chce ochrzcić dwoje dzieci w parafii Trójcy Świętej, może ktoś w niedawnym czasie chrzcił i wie jakie są stawki za chrzest?

Co łaska, ale 1000 zł się należy.

Trzeba było poprosić pielęgniarkę w szpitalu. Byłoby taniej. Poza tym chrzest nie jest nigdzie wymagany, więc po co pytasz?

To już do tego doszło? Płacić za sakrament? No no?

Chociaż...na dwójkę to może jaka promocja, bonifikata się najdzie?

Chrzest powinien być za darmo.Chrzcilismy dziecko w Olsztynie i tam ksiądz powiedział,że jeśli chcemy coś płacić to na tace możemy dać.

co łaska ale wiesz cennik jest i ludzie dają tak 1000zł to i ty daj

Co wy za głupoty piszecie ,chrzest jest za darmo .W zadnym kosciele nikt opłat nie pobiera a wiec co łaska i to nie koniecznie ze 100zł albo i nie . W jaki w swiecie zyjecie ,a kto kiedy płacił ksiedzu za chrzest .

W Trójcy nie wiem. 300 zł opłata w mbnp

W zborze jechowych jeszcze tobie zapłacą że ochrzciłaś u nich.

Co łaska może być w złocie lub dolarach.

A ile Jan Chrzciciel inkasował za chrzest?

Jest konkretna kwota podawana przez księdza, więc "doriii" mijasz się z prawdą, chrzciłam dwoje dzieci, pierwsze w Trójcy i konkretna kwota, drugie już w innym kościele bo tu nie chcieliśmy.

Gratisowo to tylko my się modlimy podczas każdej mszy za papieża, biskupa, osoby duchownych aby ksiądz wspomniał kogoś z rodziny podczas mszy musi był gratyfikacja taka tradycja.

Doriii mylisz się. Nie usłyszałam słowa " co łaska", tylko że należy złożyć ofiarę. Na pytanie ile ksiądz odpowiedział że 300. Krótko i zwięźle.

Idź i powiedz, ze prosisz o chrzest dla dziecka. Nie pytaj o kasę, zobaczysz co ci powie wielebny. Jak zażąda kasy wtedy poproś o paragon.

W żadnym kościele w Grajewie nie ma darmowych Chrztów! Każda parafia ma swój cennik i jak by to nie zabrzmiało,,słowo-co łaska'' kryje się konkretna kwota,czyli nie mniej niż 300 plus dodatkowa opłata o rodziców chrzestnych! A odnośnie paragonów to sprytnie potrafią się wymigać od odpowiedzi i zmienić temat w ten sposób jaki to kościół jest biedny i na każdym kroku poniżany! Kościół nie jest instytucją dla biednych i ubogich ludzi! Za wszystko trzeba płacić!

A od kiedy ksiądz daje paragony ?
Z tego co sama co wiem to nie ma takiej opcji . W parafii Św. Trójcy rok temu zaświadczenie do chrztu kosztowało 200 zł . ..

Ja chrzciłam swoją córkę w kościele Pio i tam proboszcz nie narzucał swojej kwoty

Branie opłaty za Sakramenty Święte będzie rozliczone tam... Na Górze... Moim zdaniem "kapłan" w tym momencie całkowicie ignoruje nauki Chrystusa.

/ 200zł , Jest karta do uzpuełnienia przed chrztem, kwote niby samemu sie wpisuje bo jest specjalna luka a ksiadz i tak podaje cena. Takie czasy

1000 to ty bierzesz

Chrzest. Jaka cena? - Jak to przeczytałem, to aż się uśmiechnąłem. Prędzej czy później, ludzie się z tego wyleczą.

Przecież chrztu może dokonać każdy chrześcijanin, a płacimy za wciągnięcie do ewidencji, kartkę papieru z pieczątką i rytuał.

I pochówek itp leczyć się trzeba albo żyć jak dziki człowiek

Jak ktoś niewierzący to po co komuś sakramenty. Bo ludzie będą gadać i imprezę trzeba zrobić.

Kościół za darmo nie pomaga a księża nie modlą się z dobroci serca. Księża to biznesmeni a ciemnota za wszystko zapłaci ? modlić się można w domu za darmo a jeszcze komuś płacić za modlitwę . I na co komu te płatne sakramenty ?

Lepiej poszukać innego kościoła do ochrzczenia dziecka , zaświadczenie do ślubu że dziecko było chrzczone w tym kościele 200zl ,

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.