Pytania do kandydatów na Burmistrza

Są pytanie do obecnych burmistrzów, czas na pytania do kandydatów na fotel burmistrza miasta Grajewo.

Panie Latarowski 9 lat temu deklarował Pan że dworzec PKP jak zostanie Pan burmistrzem będzie służył mieszkańcom. Po dwóch kadencjach nadal straszy miasto i okolicę.
Pytanie.
Proszę odpowiedzieć kiedy Pan dowiedział się że dworzec PKP nie leży w kompetencji burmistrza?
Gdy dworzec PKP był do kupienia i mógłby Pan wywiązać się z obietnic składanych 9 lat temu nie przystąpił Pan do przetargu.
Jaki był powód takiego zachowania?

Można zadawać pytania ale znamy kandydatów Grajewo to nie metropolia

Co grajewskimi przedsiębiorcami którzy mają się coraz gorzej? Jak zapewnić równe przywileje dla korporacji i jdg?

Jestem ciekawa pomysłów na nowe inwestycje, ale nie parków zieleni, tylko dotyczących miejsc pracy. Tego nam w Grajewie trzeba najbardziej.

Można było kupić budynek wraz przyległym terenem za 1,2 mln zł. Obecnie obok dworca chce Pan budować Centrum Przesiadkowe zamienik dworca PKS. Miasto jako właściciel "starego dworca" mogłoby dzierżawić dworzecc dla PKP, PKS i innych zainteresowanych przewoźników.
Proszę odpowiedzieć jaki czynnik ekonomiczny zadecydował że miasto z własnych środków chce inwestować w Centrum Przesiadkowe gdzie trzeba przyjąć koszt budowy przy dzisiejszych cenach przewyższa wartość zakupu budynku wraz z przyległym terenem.

Aktualnie jest robiona ścieżka rowerowa Bogusze -Grajewo. Z tego co zaobserwowałem pracę końca się wraz z granicą województwa. Czy do samego Grajewa będzie zrobiona ścieżka ?

Proszę uczciwie poinformować społeczeństwo: która partia, za którym kandydatem stoi? Czy boicie się przyznać, czy wstydzicie się tych partii?

Kto będzie zastępcą burmistrza w przypadku wygranej?

Pani Izabela dobrze pisze. Jestem za.

A gdzie moje pytanie wcięło ??!!

Pytanie do kandydatów na burmistrza:
Jakie osiągnięcia poza politycznymi macie? Czy raczej w byciu burmistrzem miasta szukacie swego sukcesu ?

..a ja mam pytanie do wszystkich kandydatów, mianowicie co dalej z dworcem PKp a właściwie z jego brakiem w naszym mieście,??

Miałem głosować na pewnego kandydata ale jak mnie odwiedził z radnym zmieniłem zdanie /

A ja mam pytanie z innej... a mianowicie chodzi mi o przygotowanie sie na najgorszy scenariusz- czyli najazd Rosji na nasz kraj. W związku z tym moze czas pomyśleć o schronach, bunkrach dla obywateli. Nie wszystkich stac bedzie uciekać za granice, większość ludzi to osoby starsze. A my tu mamy ,,o" przygotowania.

Czy miasto Grajewo się zadłuży? Co zrobicie z przymusową termomodernizacją budynków publicznych do roku 2028? Czy pomożecie mieszkańcom w termomodernizacji do roku 2030? Jak to widzicie?

Brakuje mieszkańcom ścieżki rowerowej w stronę jeziora rajgrodzkiego

Obywatel, już jest program Czyste Powietrze, dzięki któremu możesz, w zasadzie, za darmo zrobić termomodernizację swojego domu. Nie bój się lepszej przyszłości.

Ja mam pytanie. Czy nasze władze mają coś zamiar zrobić z coraz bardziej pogorszającą sie jakością powietrza.

Robiłaś za darmo termomodernizację?? Wprowadzasz ludzi w błąd. Można się liczyć z dużym zwrotem, na który trzeba czekać, ale jak nie ma się dochodu..

Słuszne pytanie czy zamierzacie coś zrobić dosłownie ze "smrodem" I brudem w miescie oraz że zwiększająca się ilością bezdomnych alkoholików. Czy ja na takie starzejące się Grajewo nie jest za dużo sklepów z alkoholem? Czy uważacie że takie sklepy obok szkół i przedszkola to dobry pomysł.

W jaki sposób rozwiazecie problem demograficzny miasta a co za tym idzie rąk do pracy.? Jak będziecie wspierać rodzimych przedsiębiorców?

Co z mieszkańcami bloków? Czy rządzący mają wpływ na spółdzielnie aby lepiej zarządzała? Czynsze wysokie, a wygląd klatek tragiczna, brak ociepleń bloków, wielkie opłaty za ogrzewanie!

Do Joli- jak dojdzie do wojny to nasz rząd a tym bardziej nasi kandydaci będa mieli nas gdzieś . Oni mają gdzie uciekać a z tego co się słyszy to może nastąpić w tym roku do tej wojny.

Pani Jola bardzo dobre pytanie.

Do Kaśki, czyste powietrze owszem jest ale dla szarej strefy, uczciwie pracujący mogą tylko pomarzyć

Taaa ciekawe, kto zrobi to wszystko za darmo? Poczytajcie o zielonym ładzie, co musimy zrobić. I to terminy nie są takie odległe. Do 2028 roku mają być zmodernizowane budynki użyteczności publicznej. Czyli tą władzę, którą wybierzemy 7 kwietnia będzie musiała to spełnić. Do 2030 roku zmodernizowane, mają być nasze mieszkania. Każde mieszkanie, będzie miało klasę energetyczną od G do A. Czekają nas przymusowe remonty. Oni chyba, myślą, że mamy 500 tysięcy na koncie i mamy tylko wykładać. Samochód elektryczny kup, fotowoltaikę kup, pompę ciepła kup, styropian kup, klej kup, siatkę kup, wełnę kup, blachę kup, okna trzyszybowe kup, drzwi kup, parapety kup, farbę kup itp. itd. Nie zrobisz remontu, to dostaniesz karę. Kary nie spłacisz, to ci komornik zajmie mieszkanie. A co mają jeszcze powiedzieć osoby, które wzięły mieszkania na kredyt? Brać następny kredyt na remonty?

Kaśka - nie powtarzaj partyjnej propagandy! Doucz się trochę, a dopiero później udzielaj się publicznie.

Do Kaśka, oj poczytaj trochę publikacji. Termomodernizacja, jako element dotacji, występuje w programie Czyste Powietrze, także można skorzystać z ulgi w ramach termomodernizacji w rozliczeniu rocznym PIT. Każdy może skorzystać z tych pieniędzy. Ludzie o małych dochodach dostają więcej. Można też dostać pożyczkę z tego programu, którą spłacimy z oszczędności.

Pytanie jest tylko jedno, czy nowo wybrana władza zrobi cokolwiek przyjaznego dla mieszkańców z własnej nieprzymuszonej woli czy tylko będzie władzą rezydencjalną wykonującą polecenia tej z warszawki, czy nakazy z unionu? Czy znów będzie tłumaczenie, że nic nie możemy ulżyć mieszkańcom choćby w opłatach, podatkach bo o niczym nie decydujemy, a mamy jedynie stosować i wprowadzać zalecenia tych z góry?

Obywatel weź nie strasz. Nie znasz tematu i tylko biadolisz. Ja już mam dom spełniający Zielony Ład. Mam pompę ciepła i fotowoltaikę (na zasadach prosumenckich). Roczny koszt utrzymania domu to 1400 zł. Bez tej inwestycji koszt byłby ponad 10000 zł. Na połowę kosztu dostałam dotację.
Ten kto zarabia mało dostanie znacznie więcej dotacji. I wcale nie będzie przymusu modernizacji domu. Chcesz mieć duże koszty życia nie rób, Twoja sprawa. Konsekwencje to to, że nie będziesz mógł domu sprzedać bez posiadania klasy energetycznej.

Rafał, mam już tani dom w utrzymaniu, bo do tego prowadzi Zielony Ład.

Pytanie do kandydata Bednarko.Czy to prawda że zwachal się pan z pisowcami i gdy zostanie pan burmistrzem p. Monika S. będzie pana zastępcą?

Chciałam zapytać, jakie zdanie w temacie wyrzucenia religii/Boga ze szkół, a/ i wprowadzenia tęczowych piątków itp. ... mają kandydaci?

Kiedy sygnalizacja świetlna na skrzyzowaniach

Podatnik, Bednarko to przedstawiciel PiS. ukrywając partię za nim stojącą. Zresztą Latarka nie jest lepszy.

Pytanie do Pana Latarowskiego :
-Dlaczego w ciągu 9 lat Pana kadencji nie otworzyła się żadna większa firma w strefie przemysłowej ?
- Dlaczego większe firmy wybierają Szczuczyn zamiast Grajewa do inwestycji ?
- Co Pan rozumie przez rozwój miasta ( większa ilość chodników nie wpłynie na problem z demografią naszego Grajewa )
- Co chce Pan zrobić, żeby zachęcić przedsiębiorców do prowadzenia działalności w naszym mieście ?

kiedy dokończycie przebudowę centrum miasta. wyburzenie niepotrzebnych budynków, remont pozostałych, trawniki, SZEROKIE chodniki, ławki, monitoring i patrole polcji? (a najlepiej Panie Policjantki, tylko ładne i z uśmiechem )

Podatnik! Też wpadłem na to że się zwąchali. Widać ogromne wsparcie.

O ludzie Marcinek.... ogarnij się chłopie po matuli odziedziczyłęś , rządza władzy, a nauczyła Ciebie strzelać z gumki w majtkach ....

Całe miasto o tym mówi. Jeden drugiego wart na takim stanowisku.

Co z parkiem na Strazackiej kiedy w końcu zostaną utrwadzone alejki .?

Do Michał! Ci ludzie nie rozumieją przedsiębiorców dla nich to tylko jak wyrwać od nich ostatnią kasę. A ludzie nie rozumieją skąd są pieniądze i kto je wpłaca do kasy. Wszyscy pchają się do tzw państwowek co widać po urzędach miejskich i panstwowych bo tam nie trzeba zbytnio pracować . Tylko kto będzie na nich pracował.

Do Dodus:
Dokładnie, ekipa rządząca chwali się nowymi chodnikami, bez nowych firm w Grajewie będziemy chodzić po nowych chodnikach w dziurawych butach.

Wreszcie ujawnił się czwarty kandydat na burmistrza Marcin Rutkowski. Nadchodzi nowe, może wreszcie zacznie ściągać firmy do Grajewa.

Kiedy sygnalizację świetlne?

Strasznie ciężko jeździ się po mieście kiedy będą skrzyżowania świetlne.

Przestańcie z tą sygnalizacją świetlną, tylko większe korki przez to będą, wiele badań na ten temat to potwierdziło. Jak nie umiecie jeździć wedle PRD oraz znaków to chodźcie pieszo.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.