wtorek, 28 maja 2024

Plac zabaw na os. Południe

Na placu zabaw pełno jest szkieł. Strach, że jak dziecko się przewróci- może się skaleczyć. Wieczorami pełno pijącej młodzieży. Gdzie są rodzice? Czy naprawdę dzisiejsza młodzież nie potrafi się zachować? Wypiją i tłuką butelki. Droga młodzieży- tam bawią się małe dzieci.. A po drugie- to kto jest za to odpowiedzialny? Kwestia sprzątnięcia.

Skaczecie nad tymi dziecmi jak nad jajkami. /

A kto jest odpowiedzialny za dzieci szlajające się pod blokiem 26? Chłopy i dziewczęta w wieku max 12-13 lat. Dzieci te większość ferii przesiedziały w klatce - jadły pestki a skorupki zostały wyrzucone w klatce, tak jak i reklamówki po bułkach i opakowania po tubkach owocowych. Dzieci te otwierają klatki i krzyczą głupoty typu ?ale ja jca? i tym podobne, rzucają kamieniami w śmietnik obok którego stoją samochody. W wakacje ciągały się na placu zabaw pod blokiem 26 wpadając na dzieci w wieku 3-5 lat, kopały ich zabawki. Dzieci po zobaczeniu kogoś dorosłego uciekają. Kto odpowiada za tą patologię? Czy rodzice zdają sobie sprawę z tego, co robią te dzieci? Czy może czas najwyższy zgłosić to na policję wraz z nagraniami?

No właśnie dbamy o dzieci robimy wszystko dla nich a potem nie wiadomo czy nas dochowaja albo dadzą kromkę chleba

Marek, tam potrzebny jest monitoring i problem się skończy.

Lewackie wychowanie młodzieży brak kultury i poszanowania innych ludzi

Nie tylko południe na Strazackiej w parku to samo mlodzi mężczyźni z pieskami w tym jeden z groźnej rasy na placu zabaw urzadzaja sobie zabawy.Nawet dorosłe panie "miłośniczki zwierzat" też pupile wprowadzają tam ,a że nie wolno bo dzieci mowia ,że nie ma zakazu.Czy nie można przy wejściu na taki płać powiesić regulaminu.Butelki,puszki osie kupy to jest na piasku dla dzieci.

A gdzie te pieski wyprowadzać,proszę wskazać mi "takowe" miejsce. Mam też psa i mówiąc szczerze, jeśli nie ma dzieci wchodzę by mój piesek sobie pobiegał,na pewno zostawiam porządek,nie jak " nowoczesne" mamusie,które pozwalają dzieciom śmiecić,robić co dusza zapragnie- takie ,po prostu "beztresowe" chowanie, nnie wychowywanie,pozdrawiam.

Prosze udostępnić monitoring jak to jest takie uciążliwie ale pewnie nie ma żadnego nagrania. Mieszkam w tym bloku kilka lat i nie było problemu tylko jak ktoś nowy się wprowadza i wprowadza swoje zasada że pierdnąć nawet nie można w swoim mieszkaniu to już komedia. Najlepiej szkalować dzieci bo nic nie odpowiedzą. Do rodziców nikt nie przyszedł ze skargą. Granie w piłkę też było zle siedzenie na ławce również najlepiej to niech w domach siedzą. Komuś to bardzo się nudzi że na każdym portalu opisał i oczernia dzieci

Sądzę, że jesteś osobą dorosłą. Wiesz ,że gdy twój piesek wchodzi na plac zabaw obsika swój teren ,a czasem coś więcej.Nie.zaprzeczaj,bo takie inteligentne panie zawsze.powiedza,że sprzątają,że ich pies czysty.Potem u dzieci toxocaroza,której bardzo trudno wyleczyć.Bardzo proszę płać zabaw dla dzieci, zostaw dzieciom. Jest tyle miejsc dalej ,że można wyjść z pieskiem.

@ Grajewianka. Jesli widzisz jakies szkla w piaskownicy dla dzieci to pozbieraj je i nie opowiadaj glupot na forum. Wydaje mi sie, ze kazdy z was ma jakiegos czlonka rodziny, ktory mieszka w bloku w USA, Niemczech, Francji, Italii etc i moze wam powiedziec, ze tam przed blokami nie ma zadnych mozliwosci zabawy dla dzieci. W tych panstwach sa do tego odpowiednie parki, gdzie za odplata mamcie, tatko, dziadzio, babunia lub nianka prowadza nale dziec i nie przeszkadzaja one zadnemu mieszkancowi w bloku. Tylko w POlsze jest glupi zwyczaj, ze biedny deweloper razem z parkingiem przed blokiem zapewnia plac zabaw. Skonczcie z ta glupia zasada placow zabaw przed blokami, gdzie wypasione mamcie zamiast pilnowac pociech siedza w sieci i bzdury wypisuja. To kazde miasto lub dzielnica winna miec przestrzen publiczna, gdzie za oplata prowadzi sie pociechy do parku zabaw dla dzieci. Milych swiat.

@do osoby, ktora napisala Do Goha. Przyjemniej jest popatrzec na plac zabaw osiusiany przez pieska, jak zasmiecony przez twoje dziecko. Siusku wsiaknie, a smiecie pozostana. Milych swiat.

Mówicie o psach a co powiecie o kotach grasujących na oS 1000 lecia gdzie na placu zabaw przy bloku bloku nr6 zrobiły sobie zabawe w załatwianie swoich potrzeb a potem w tym bawią się dzieci

Do Darek- Tak dla informacji.
Za każdym razem jak jestem na placu zabaw i widzę szkła - zbieram..

@Grajewianka. Tak dla informacji mnie zupelnie nie interesuje czy zbierasz lub nie szkla na placu zabaw. Wybacz! Tam bawi sie twoje dziecko, a nie moje dziecko i jaka mamcia musisz zadbac o jego bezpieczenstwo. Ja poruszylem problem placow zabaw przed blokami, ktorych dla bezpieczenstwa maluchow i zapewnienia ciszy innych mieszkancow nie powinno byc przed blokami. Tak jest w innych krajach

Jak już jestesmy w temacie placów zabaw, to warto by zarządcy zrobili wiosenny przegląd znajdujących się na nich zabawek. Zasypane piaskiem trampoliny, ponadrywane huśtawki, poluzowane śruby czy wystające drzazgi nie sprzyjają zabawie a wręcz stwarzają niebezpieczeństwo.

To prawda,na placu zabaw tzw wiosce jest dużo szkieł.Poza tym plac zabaw w parku na strażackiej posiada huśtawkę tzw konika,który od ubiegłego roku ma wypadająca śróbę,głowa się macha,dzieci na tym bezpiecznie się nie pobawią a nikt z tym nic nie robi.gdxie to zgłosić?

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.