wtorek, 28 maja 2024

Kosze na śmieci - brak

Mieszkam na Południu. Przechodząc dziś niedaleko lewiatana byłam w szoku, wszędzie walają się śmieci, torebki, paragony, opakowania po przysmakach, fakt, ze blisko są kontenery na smieci, ale jest i zielony skwer - bez kosza na smieci w bliskiej i dalekiej okolicy oczywiscie. Od dawna już przeszkadza mi to, że w Grajewie jest bardzo mało koszy na śmieci, powinny stać przy przejściach dla pieszych, może wtedy mając pod ręką ludzie nie wyrzucaliby tego na ziemię, ogarnijcie sie, nie przeszkadza wam ten brod wokół? Moze warto, by potencjalni kandydaci coś z tym zrobili i obejmując władze zainwestowali w coś tak prostego jak kosze na śmieci

Tam praktycznie codziennie rano jest co sprzątać chodzi tam młody Pan który sprząta ale ludzie tego nie szanują
W ciągu tygodnia było tam grabione kilka razy a i tak leżą pety kto
Może smietniczkA rozwiąze jakoś problem ale nie mentalność ludzi

A mówią, że miasto to kultura, a tu proszę walące się śmieci.
Może tak wzorem dzieci i młodzieży szkolnej oraz akcji sprzątania świata nasi wszyscy kandydaci w nadchodzących wyborach ze swoimi sztabami ruszyliby na ulice Grajewa z workami i zebraliby trochę tego dobrodziejstwa, zapoznaliby się z problemem, a po wyborach może coś zrobiliby decyzyjnego w tym temacie.

Na kosze i ogólnie czystość miasta nie było kartonowych czeków od 3 posłów wiadomo jakich, a bez nich ( czeków oczywiście) jak udawadniaja kandydaci na ważne stanowisko nic nie da się zrobić np z własnych dochodów środków Miasta...

Kryte kosze powinne stać przy sklepach gdzie sprzedaje sie napoje,lody.Sklepy wymigują się od tego. Powstaje śmietnik wokół sklepów co jest bardzo uciążliwe dla okolicznych mieszkańców.

Ostatnio moja córka powiedziała tak: chcą byśmy dbali o ekologię, a na mieście nie ma koszy na śmieci, dlaczego?

Problem stary jak świat ! Od kilkunastu lat nikt z tym nic nie zrobił to i teraz nie zrobią. W centrum miasta postawili kilka koszy i to wszystko .

Racja... ciezko sie patrzy na te walające sie smieci... Ktoś ma pomysł gdzie iść z tym problemem? Co można zrobić?

Pod 60 w ogóle nie ma kosza na śmieci, ale to chyba juz pretensje do spoldzielni... jest kosz naprzeciwko pod blokiem, a pod 60 pełno petów a po weekendzie puszki, czy butelki

Osobiście i wcale nie jestem żadną kandydatka dzwoniłam do urzędu miasta w sprawie ustawienia koszy na jednej z ulic. Pan który takimi między innymi sprawami się zajmuje już 3 miesiące dzwoni do mnie z informacją w tej sprawie. Tak załatwia się sprawy i prośby mieszkańców.

A czy to normalne żeby ludzie nosili wypalone znicze i inne śmieci z cmentarza do kosza na ul. Wojska Polskiego?

Tak samo Kosze na psie odchody przy bloku nr 3 nie ma ludzie chodzą ze swoimi pupilkami i wyrzucają potrzeby swoich pupilków do kosza na śmieci albo wcale w lato nie można okna otworzyć bo jest taki smród wstyd a tam po trawie latają dzieci przykre to jest a zainteresować się nie na komu...

Zgłaszaliśmy do UM różne sprawy między innymi pasy zieleni należące do miasta.Granicza one często między SM i chodnikami należącymi do miasta . Te pasy często są porośnięte zielskiem.Pan w UM miał sprawdzic i cisza.

Niestety ,żeby był porządek śmieci,kosze obrzydliwy temat psów tylko Straż Miejska powołać. Kiedyś pies bez kaganca i psiarze kupa oraz śmieci gdy była SM nie było problemu.

Moim zdaniem SM w Grajewie przynajmniej na początku zarobiła by na siebie egzekwując porządek i ład oraz spokój w miejscach publicznych w tym np picie alkoholu w miejscu publicznym oraz inne drobne sprawy np parkingowe i kontrola ruchu drogowego oraz do których Policja nie podjedzie jak np palenie w piecach czym się da itp.

Kosze pod blokiem 60 jak i pod sklepem zostały zdemontowane przez spółdzielnię. W sklepie przy wyjściu wewnątrz umieszczony jest spory kosz, kto chce rozpakuje przekąskę lub wyrzuci paragon przed wyjściem, a reszcie to I kosz na zewnątrz nie pomoże bo i tak rzucą na ziemię.

Wrócek mam takie same zdanie jak Ty.Pamieram jak obok mego domu były śmieci,przyszli ,zwrócili uwagę i było ok.Tak samo w parku kolezanka miała w psa bez kaganca ,pouczenie i też ok.Teraz to picie przed sklepami,sikaniem,picie w parkach,psy ,śmieci,auta na chodnikach to wola o pomstę.Policja nie na czasu,patologii pełno.Jeden burmistrz zlikwidował ,drugi miał w założeniu że jej nie będzie,ale porządku żaden nie zrobił.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.