wtorek, 28 maja 2024

SZCZUCZYŃSKIE WYBORY

W moim zwyczaju było komentowanie postów pozytywnie, negatywnie z drwiną i aplauzem, ale w tym roku piszę po raz pierwszy. Przeżyłem wiele już kampanii wyborczych od tzw. komuny, przez solidarnościowy zryw i demokrację. Wydawało się, że nie będę już niczym zaskoczony. A jednak. Odnosząc się do debaty wyborczej i informacji Szczuczyna, miasta i gminy liczącego zaledwie 6 tys. mieszkańców co stanowi wyborczo około 1/3. Poziom jest żenujący, a wręcz prostacki i zawistny i mściwy. Już przed wyborami dokonano podziału funkcji w gminie. W gruncie rzeczy cały ten zgiełk jest powodowany przez sfrustrowanych ?dyrektorów?, którzy zostali odcięci od koryta. Którym wydawało się, że są nie zastąpionymi i będą pełnić funkcje dożywotnio. Nie uderzyli się w piersi i nie dokonali samooceny ? obiektywnej, że wina jest być może i po ich stronie. Wiele jest w słowach i obietnicach kandydatów frazesów: społeczeństwo, mieszkańcy, dbanie o wspólnotę, rozwój, rozbudowa infrastruktury i... dialog. Dziś sześćdziesięciolatkowie i starsi winni ustąpić pola młodszym. Gdyż oni żyją w innym świecie, innej rzeczywistości, mają inne tempo życia i poglądy. Starsi mogą tylko wesprzeć słowem i doświadczeniem. Ale znając życie, bo jak władza nie przeszkadza to społeczeństwo samo sobie poradzi. Dziś wybierając nowe ? a w wielu wypadkach te same osoby do władz samorządowych /które piastują te funkcje już wielokadencyjnie / są oderwani od rzeczywistości społecznej, potrzeb i trendów XXI wieku. Zawsze chciałbym uzyskać odpowiedź na pytanie od kandydatów: ?CO ONI CHCĄ OSIĄGNĄĆ DLA SIEBIE, JAKE KORZYŚCI I CO Z TEGO PIASTOWANIA FUNKCJI MIEĆ ZYSK DLA SIEBIE?. Ale znając życie, nikt z kandydatów na to pytanie nie odpowie. Będą dalsze frazesy ?dobro innych? itp. Kończąc wywód rozbawił mnie jeden z kandydatów szczuczyńskich. Postulat godny tematu komedii lub utworu scenicznego z puentą. A dowcip z tego wyśmienity. Jak Mnie wybierzecie na radnego to dietę przekażę na kościół /ofiara dla Boga/. Ale co będzie jak nie? Typowa hipokryzja katolika z targami z Bogiem o urząd radnego - Jak ty mnie to ja tobie. A jeśli nie? Następne lata to wybór odpowiednich ludzi na stanowiska, który zależą od nas. Ja wyznaję zasadę: ?ŻE NALEŻY WYBIERAĆ ROZUMEM NIE SERCEM?. Niech wygra społeczeństwo i demokracja.

Jaki kłamca piszący post.Ten radny napisał ? jak zostanę wybrany to swoją dietę przeznaczę na remont kościoła? Kościół to nasza wspólna perełka. Wszyscy radni winni tak postąpić.

Ciekawe czy by się tak pchali na radnych gdyby nie było diet.W przeszłości było zaszczytem być radnym bez żadnych wynagrodzeń i innych profitów.Ludzie wybrani na radnych byli obeznani i znani ze swoich skłonności społecznika i długo namawiani aby przyjąć ten zaszczyt,a teraz co: nikt ich nie zna i nie znał ,nic dla miasta i gminy nie zrobili a latają po domach i proszą o głosy .Powinni zadeklarować ,że będą pracować(nie przyklaskiwać burmistrzowi jak to dotychczas było) bezpłatnie dla dobra ogółu mieszkańców bez żadnych korzyści jak to zadeklarował jeden z kandydatów który za to jest krytykowany. Można się tylko domyśleć kto za tym stoi.WSTYD!!Dosyć starej rady -należy dać szanse innym-tamci już byli

Dobry tekst. Tak wlasnie jest. Z tym kosciolem wrecz nawet idealny przyklad. Mysle, ze mlodym wyborcom bardziej przydaloby sie przekazanie tych pieniedzy np. na remont przedszkola czy zlobka. Stary mysli, ze zaimponuje ludziom, bo sie z kosciolem podzieli. Ehe, mlodzi maja swoj rozum i nie wierza juz w te gusła.

Szczuczyniaku od urodzenia to zapewne tobie grozi widmo odspawania od darmowych (publicznych ) pieniędzy-taki wniosek mi się nasuwa po przeczytaniu tego "postu". Tak się składa, że znam osoby,których obecny "włodarz" zdegradował bądź pozbawił stanowisk a otoczył się grupką klakierów,którą można nazwać BMW- bierny ,mierny ale wierny.

Co były burmistrz chce wprowadzić kogoś kim będzie mógł sterowania. Że stołkiem ciężko mu się rozstać. Zmienił się pan I to bardzo. Władza w głowę uderzyła co

Dlaczego powinni przeznaczyć dietę na Kościół? Przecież wszyscy wiemy że Kościół ma swoje pieniądze na takie cele? Nie dla wszystkich Kościół jest perełką i priorytetem! Dziur i celów niezaspokojonych jest zawsze wiele i można tam swoje trzy grosze dodać w każdej chwili.

Bardzo mądre słowa.

Jak oni idą dla pieniędzy . Tylko jednego stać na taki gest .

Czy stwierdzenie " jak mnie .... na kościół" to nie swego rodzaju kupczenie i obraza Boga? A jak mnie nie wybiorą to co wtedy nie dam ani grosza bo musiałbym dać ze swoich. No ale z pieniędzy podatników to zupełnie coś innego i można stawiać warunki.
Ci wszyscy kandydaci mogliby się zebrać gdzieś na udeptanej ziemi i tak jak dawniej honorowo rozsadzić kto ma być na stołku, zaoszczędziliby nam nerwów, pieniędzy i fatygi, a rezultat byłby w gruncie rzeczy taki sam.

Ale były burmistrz się boi

To wszystko prawda!, rozum i serce idą w parze. Bardzo mądrze ktoś napisał i prawdziwie! Super jestem zaaaaaa!

Do Uważny
A co kler ma mało pieniędzy? DLACZEGO parafie oddają Biskupam a Oni budują sobie DWORY!!!!!

Już po wyborach.....wyniki wkrótce ,a ja już się cieszę,że nie będę musiał oglądać tych głupawych "lajwów"/

do Krystyna ,ja napisałem ? ten radny napisał jak zostanę wybrany to swoją dietę przeznaczę na remont kościoła ? Czego Pani doszukuje się polityki w kościele. Ten Radny ma prawo tak zadecydować a inny może zadecydować na schronisko dla zwierząt itp.Radnym winna być osoba honorowa bez żadnych diet i opłat. Nie było by tyle chętnych a tak idą potężne kwoty z budżetu gminy.

Jeśli nie wiemy o co chodzi,to chodzi o władzę.Jak dostało się pracę za kadencji Burmistrza to było dobrze.Trzeba być zadowolonym ,że się ma stałą pracę i się cieszyć.Nie powinno być zawiści a Ci którzy skorzystali z tego przywileju mają dużo dopowiedze.Ja osobiście bym była wdzięczna.Ciesze się że będzie młody, kreatywny Burmistrz i że ma wsparcie u Burmistrza Artura Kuczyńskiego.Pamietajcie wybory są co 5 lat a my żyjemy w naszej społeczności całe życie.Szanujmy siebie.Dajcie szansę młodym rządzić.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.