wtorek, 28 maja 2024

Chorwacja wakacje

Chcemy z rodziną wyjechać na wakacje do Chorwacji. Chcę was zapytać jak najlepiej i najtaniej tam dojechać czy macie jakieś doświadczenie biura podróży itp.dzieki

A po co tam jechac?
Nasz nasze polskie morze juz lepiej

Polecam Macedonia Północna. Jezioro Ohrydzkie. Pogoda jak w Chorwacji, ceny połowę niższe, standard taki sam. Byłem w Chorwacji, ale Macedonia jest nie odkryta i ma wspaniały urok. Za rok, czy dwa ceny będą o wiele wyższe.

Jeździmy co roku sami samochodem przez Słowację,Węgry,nocleg w okolicy Balatonu i dalej do przodu,podróż zajmuje ok.19-22godziny zależy w jaki rejon,Istria najkrócej,okolice Splitu trzeba liczyć te 20godz jazdy,w tamtym roku byliśmy w Czarnogórze to ponad 24godz.samej jazdy.Cenię sobie ten rodzaj, bo decyduję o tym gdzie staję,gdzie jadę i gdzie chcę nocować czy zjeść.

Na takie odległości to tylko samolot.

Jeździmy od 10 lat. Zawsze wybieramy trasę: Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja. Polecam rownież zatrzymać się kilka dni w Słowenii. Mały kraj ale bardzo piękny. jezioro bled, wąwóz Vintgar

Czasy względnie taniej i przystępnej Chorwacji od 3-4 lat mamy już za sobą. Po wprowadzeniu EUR, ceny za niektóre usługi stały się wręcz absurdalne. Niektórzy poszli na łatwiznę i np. tak, jak wynajęcie leżaka na plaży kosztowało 25-50 kun / doba, obecnie potrafi kosztować 25 - 50 EUR / dobra. Widać to nawet po ofertach biur podróży, których nie jest wiele, że wyjazd do Chorwacji, jest droższy niż Grecja czy Włochy, gdzie, powiedzmy to sobie szczerze, poziom oferowany przez chorwacką infrastrukturę jest często gorszy, niż w Polsce za czasów PRL - np. toalety w przydrożnych zajazdach. Z jednego zwyczajnie uciekliśmy, kobiety nie były w stanie skorzystać z WC. Czy warto tam jechać? Myślę, że warto zobaczyć. Zwłaszcza okolice Trogiru / Splitu są ciekawe. Czy będzie tanio? Nie - nie będzie. Będzie wręcz drogo. Potwierdziłem to sam i potwierdza to każdy mój znajomy, który np. robił objazdówkę. Włochy, Grecja są już tańsze niż Chorwacja. Jak tanio dojechać? Zawsze najtaniej będzie mimo wszystko autem. To czy pojedziesz tak czy śmak, nie ma większego znaczenia, bo na koniec dnia zaoszczędzisz max. 200-300 PLN, często kombinując, a pieniądze takie wydasz na pierwszy lepszy obiad w średniej jakości knajpce. Chorwacja była uwielbianym kierunkiem przez obywateli biedniejszych krajów ale to zaczęło się kończyć w zasadzie w okolicach 2010 roku. Teraz bym już tam się nie wybrał. Ale byłem i widziałem, jeżeli ktoś chce koniecznie zobaczyć, nie ma wyjścia, musi płacić.

Tylko samolot !!!! i najlepiej na zorganizowany wyjazd z biurem podróży. Samochodem i podróż we własnym zakresie wcale taniej nie wychodzi.

Mam 4 miejsca do Chorwacji w terminie 30.06. do 9.07.2024 r. Hotel Adria, baseny, klimatyzacja w pokojach, wyżywienie bufet. Autokary jadą z Grajewa i zostają z grupą. Więcej informacji pod nr telefonu 606 343 227. Jeżdżę z grupami od lat. Jadą 2 autokary. Zapraszam.

Obudzony
Co Ty mówisz. Nawet nie ma porównania. Widać że nie byłeś!

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.