wtorek, 28 maja 2024

Pijaństwo

Dlaczego tak się dzieję, że w tym mieście pijaństwo się szerzy, w tygodniu na pełno ludzi pijanych, spożywających często i gęsto alkohol (porzuconych butelek), a co dopiero przy weekendzie, dlaczego tak wy to robicie grajewianie? Tylko piwo wino wódka, alkohol i papierosy to zguba ludzkości, alkohol jest szatański i zły, ludzie wy się zastanówcie.

Popatrz sklepy z alkoholem wszędzie. Mieszkam na Centrum przy szkolach gdzie 2 szkoły i przedszkole a posrodku sklep z alkoholem czynny codziennie do późnych godzin do 23-ej,w niedziele krócej.Czy tak powinno być? dzieci od małego są przyzwyczajane do widoku pijących, załatwiających potrzeby na winklu.Pozostałości po oproznieniu czyli butelki,puszki zalegają trawniki i nie tylko.Kto na to pozwala?Po co komisja do AA,jak wydają pozwolenia.Wystarczy byle szpetny betoniak położyć oby wydłużyć drogę.Co z demoralizacja młodzieży i dzieci?Ponoć znana osobistośc ma udziały w pewnej sieci sklepów i tak to jest.

albo jesteś nawiedzony albo szukasz problemu na sile...przejedz sie do wiekszych miast ba nawet wiosek i zobaczysz ze wszedzie to panuje...ludzie w pogoni za kasa utracaja sie w legalnych uzywkach by sie odstresowac...to nie usprawiedliwienie ale niestety cos w tym jest

Żeby było takie złe to by tego w sklepach nie sprzedawali?

Promocja była w biedronce.

Faktycznie w rejonach traugutty i placu niepodległości dużo tego.

Pomijając kwestię palenia i szatana to faktycznie w Grajewie jest problem z szerzącą się wszędzie patologią - mam na myśli nadmierne spożywanie alkoholu, a następnie agresywnym zachowywaniu się. Strach przechodzić parkiem nawet w dzień. Skoro policja nie ma czasu pilnowania porządku publicznego w tej kwestii może należałoby przywrócić straż miejską?

Ma rację Janeczek.. Polać mu xd

Niestety w Grajewie pełno młodzieży zamiast iść do pracy w głowie ma tylko buteleczki i żeby papierosa zapalić. Dlaczego tak się dzieje? Źle wychowani ludzie. Alkohol i papierosy powinny być zakazane bo prowadzą do bandyctwa.

Siedzą i piją na placu niepodległości a uwagi zwrócić to nie daj Boże takoe to towarzystwo.

Ooo brawo, wkoncu ktoś coś o tym powiedział, tylko czekać aż zlecą się obrońcy buteleczek. Zaczyna się od jednego piwka i papieroska a potem wiadomo co.

Młodzież zamiast spożywać alkohol, powinna się uczyć, książki czytać i rozwijać kurturarno-artystycznie czy sportowo poprzez gry w pampinga, szachy czy chińczyka, żeby ten okręt zwany Polską dalej dryfował po głębokich morzach i oceanach, a nie osiadł na mieliźnie.

Janeczek mamy tez marihuanę amfetamine i mefedron alkohol to tylko na suchoty ????????????

JANECZKU jedni maja takie hobby jak pijaństwo inni plotki i interesowaniem się życiem innych jak Ty.

Coraz wiecej pijanstwa i narkomanstwa ludzie na swoje życzenie śię staczają.Przykre ale prawdziwe.

Janeczka pij mleko będziesz wielka. Pozdrawiam.

To ,że ktoś sobie czasem Platonka wypije to zaraz pijak.

Jak wrócę z pracy to kupie cztery piwa bo po pracy jestem wykończony psychicznie i fizycznie.

Czyli historia znów musi zrobić oczyszczenie, przewartościowanie i redukcję pośród nas bo sami jesteśmy bezsilni w tej sprawie.

Codziennie mijam takich meneli, wychlane to i jeszcze papierosa pali, a peta nie zbierze, tak samo ani puszek ani buteleczek. Chamstwo. Od 22 powinien być zakaz sprzedaży alkoholu. Mam nadzieję, że zostanie to wprowadzone.

Co informacja o jakimś bandyctwie na grajewie to opisane, że był pod wpływem. Czas wprowadzić w naszym mieście zakaz sprzedaży alkoholu piwa wina wódki. Żeby młodzież po godzinie 22 nie miała dostępu.

Prohibicję wprowadzić i będzie spokój, wiecznie słychać darcie mord po nocach przez meneli. A rano człowiek wychodzi do pracy to syf na ławkach. Młodzież niech się do roboty i nauki weźmie. I przestańcie pić alkohol i papierosy palić.

Brawo, brawo, braaaawo. Już się znaleźli obrońcy alkoholu. Alkohol prowadzi do największego zła tego świata. Ludzie nie pijcie tego świństwa. Jedno piwko a potem stoi taki pod sklepem albo na placu niepodległości...

Policja powinna wystawiać bardzo bardzo bardzo duże mandaty za spożywanie alkoholu i śmiecenie petami. Jestem za czystym, trzeźwym Grajewem!

Kule u nogi dla rodzin

Grajewianie zastanówcie się, bez piwa wina wódki da się naprawdę żyć. Może czas faktycznie iść drogą miast europejskich i wprowadzić prohibicję od danej godziny?

Weźcie się ludzie w garść i przestańcie chlać alkohol. Jak widzicie, że ktoś spożywa alkohol to zgłaszać odrazu żeby ich zabierali i mandaty wstawiali. Precz z alkoholizmem.

Mozecie zamknc sklepy o 22 , mozecie zamknac polowe sklepow z alkoholem ale kto bedzie chcial sie napic to i tak sie napije. Kiedys nie bylo takiego dostepu do alkoholu a moi sasiedzi co weekend balowali .

Poczytaj na ten temat jak wpłynęły zakazy w innych miastach zanim się odezwiesz. Zmniejsza się bandyctwo i łapóstwo o połowę.

Mieszkanka widać, że nic nie wiesz a się wypowiesz, typowe dla grajewa. Sprzedaż alkoholu powinien być zabroniony.

Trzeba wkońcu pomyśleć co z tym pijaństwem zrobić.

Do ruskich z mentalnością nam niedaleko. Przecież alkohol jest zakorzeniony w tym społeczeństwie nie od lat, a od wieków. Kiedyś szlachta poiła chłopów, potem komuna poiła lud. Z dziada pradziada przykład był powszechny, dzieci przesiąkały w domach zapachem alkoholu i fajek od pierwszych dni życia. Cel zawsze był jeden - głupszym (ogłupionym) ludem, łatwiej się steruje. A, że alkohol to trucizna, organizm się przyzwyczaja i potem nie ma odwrotu. Posłuchajcie sobie wywiadów z Robertem Rutkowskim. Niektóre są nawet 2 godzinne, ale warto. To, co chłop mówi, jako teoretyk ale też praktyk, to sama prawda - bolesna prawda. Potwierdzi to zwłaszcza ten, kto sam praktykuje - niestety będzie to większa część Grajewa, ale nie tylko Grajewa.

Tylko nieszczęśliwy człowiek potrzebuje alkoholu I papierosów. Policja powinna takich surowo karać mandatami.

Każdego kto piję alkohol w miejscu publicznym powinni wsadzać do pierdla. Posiedziałby trochę to by mu się odechciało chlać. Meneli w grajewie niestety dużo. Człowiek czy to w dzień czy to nocy nie czuje się bezpieczny.

Niech miasto wprowadzi prohibicję chociaż w godzinach nocnych. W moim mieście się sprawdza i jest mniej pijaków awanturujących się nocami.

Niech piją,ale jak sklep pod blokiem do 23 ej to młodzież alkohol w rękę i całe gromady między garażami a ludzie przejść się boją i potem pod blokami siedzenie i halasy do pozna lub leżaki na lawkach. Niektórzy rano muszą iść do pracy,chyba cisza po 22 się należy.

Dlaczego tego nie ma w krajach zachodnich ? Bylem w USA? Tam alkohol jest tani jak barszcz i nie widac tam pijacych pijakow i zeby lezaly butelki wszedzie po l
akocholu. Czemy bo rodzice sa inni. Dzieci niw widza widoku, zeby rodzice pili przy kazdej okazji. W Polace kazda okazja to jak nie piwo to wodka a to dzieci widza i jak dorosna to robią to samo.

Co tu dużo gadać, u nas tylko okazji szukają żeby chlać, jak nie ma okazji to i tak chlają. Mijasz potem takiego na mieście i się patrzy spod byka. Awanturnictwo i pijaństwo wychodzi ze znieczulicy społecznej na problem.

Powinny być patrolę piesze policji albo przywrócić straż miejską i każdemu nietrzeźwemu mandat odrazu dawać. A jak się nie uspokoi to na wytrzeźwiałke. Tak samo z papierosami. Za śmiecenie mandaty, a jak nie to do więzienia.

Mi to się nie chce już w tym mieście mieszkać, ja wyjadę tam do siebie do Kętrzyna, tam jest spokój. A tu? Tylko co drugi idzie i w torbie mu brzdękają.

Plaga pijaków i psich klocków to właśnie wizytówka Grajewa.

Takie picie i palenie dobrze robi dla interesów, dlatego tego nie zmienią. Popije taki i popali a później łatwiej kupi kolejne rzeczy. Największa patola to w Parku Solidarności się dzieje, same sztyble a ławki to wszystkie zdemolowane.

Powinni dawać większe mandaty.

Niech ludzie przestaną pić i palić i zmądrzeją.

Grajewianie wy naprawdę się zastanówcie. Widzisz jak ktoś pije alkohol i pali papierosy? Wyciągaj telefon i zgłaszaj, nie będzie czegoś takiego. Musimy reagować inaczej nic się nie zmieni.

USA to raczej kiepski przyklad , tam nie pija bo cpaja , pol miliona bezdomnych spi na ulicy ....

Dzisiaj idę przez miasto godzina 10, dwie grupki osób wydają się być pod wpływem. Perfumy ich wiadomo jakie.... czuć piwsko, więcej nic. Menele.

Trzeba zgłaszać każde spożycie alkoholu, powinni być surowo karani. Za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym powinno być 25 lat albo 100zł grzywny.

Niech policja się weźmie poważnie za meneli.

Szkoda,że straż zlikwidował taki jeden dla mnie patrole powinne być piesze,parki byłyby bezpieczniejsze,na chodnikach można byłoby przejść,a nie uważaj żeby auta nie potrącić,pod blokami byłoby ciszej.Polowe sklepów z alkoholem powinno się zlikwidować

Prowadze dzieci do szkoły I często widzę na Centrum za żabka pijących alkohol,młodzież pod klatkami z LO z papierosami,jak mam wytłumaczyć dziecku że tak nie powinno byc.Boje się, że.pomimo moich starań za parę lat ono ukradkiem będzie powielało zachowanie sądząc., że to doroslosc.Czy Pan burmistrz , rada może coś zrobić z tym.Moze zlikwidować ten sklep obok szkol ? Swoją drogą to kto wydał pozwolenie na alkohol w takim miejscu?

Dla młodzieży całkowicie powinno się zlikwidować alkohol i papierosy

Nie, no. To same korzyści z tego płyną. To jest narzędzie na zysk w myśl zasady ,,cel uświęca środki,, .Wodę (nie)życia można produkować chyba z kartofli lub innego ziarna. Ostatnio tego za półdarmo było sporo. A potem te tzw. małpki idą w ruch; to podobno polski ewenement. Sklepy dłużej otwarte, czasami jakiś mandat wpłynie do kasy miejskiej. ( oni raczej nie mają kasy na mandaty( A jeśli skorzysta taki delikwent z tzw. opieki zdrowotnej to i bigfarma skorzysta. Tak, to zdecydowanie same korzyści płyną z tego płynu ........

Narodem pijanym bardzo łatwo jest kierowac.Wymagan taki delikwent nie ma zbyt wielkich.Dzieci zaniedbane ulica wychowa,matka czy żonka będą szukały pomocy i do kościółka pójdą,a tam pranie mózgu.I tak podlaskie brudne,zaniedbane otumanione zawsze będzie horszym sortem.Niestety ale odstajemy na tle Europy ,owszem oni też piją ale nie tak często i nie na umór , prohibicja może i coś by zmieniła ale zaraz znajdą się mety itd , powinno się z tym bynajmniej walczyć w okolicach szkół ?

Pijani i odurzeni są wszędzie: na ulicach, w samochodach, na szlakach turystycznych, w autobusach, w parkach, na przystankach, w sklepach, w hotelach, sanatoriach, w biurach, w klubach seniora... Są wśród nas. Odmienne stany świadomości stały się stylem życia dla większości społeczeństwa.
Jest gorzej, jak było w PRL-u.

U nas w Grajewie potworzono sklepy z alkoholem przy szkolach przedszkolach,parkach.Pija potem na winklach,pod blokami,w okolicy płacy zabaw.Dzieci przyzwyczaja się od malu już do takich widoków,aby potem powielali ich zachowanie.Grajewo zeszło na psy,kto na to.pozwolil?

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.